Rewolucja wśród maszyn do drewna - łuparki Jansen!

Nieustający rozwój i innowacyjność to kluczowe wartości firmy Jansen. Każdy krok opiera na ciągłym badaniu potrzeb rynku i opinii klientów. Firma nie tylko dostosowuje swoje produkty do zmieniających się wymagań branży. Tworzy również zupełnie nowe rozwiązania, które przewyższają oczekiwania profesjonalistów. W dzisiejszym blogu bliżej przyjrzymy się nowym produktom w naszym asortymencie - łuparkom do drewna Jansen. Czym wyróżniają się maszyny do drewna od Jansen? Jakie opcje mogą ułatwić Ci pracę? Jak działa łuparka dwukierunkowa, a jak łuparka kombi?

Rodzaje łuparek do drewna

Łuparka spalinowa - niezawodna i mobilna maszyna do pracy w różnych miejscach i warunkach. Jest to popularny wybór wśród profesjonalistów. Kluczową zaletą łuparki spalinowej jest jej wysoka moc oraz wydajność. Wyposażenie w solidny silnik benzynowy zapewnia niezawodność przy wymagających zadaniach. 

Łuparka elektryczna - wygodna i ekologiczna, popularna wśród użytkowników profesjonalnych i domowych. Główną z jej zalet jest prostota obsługi, wystarczy odpowiednie źródło zasilania i można zacząć pracę. Łuparki elektryczne są bardzo przyjazne dla użytkownika i otoczenia. Świetnie nadają się do pracy nawet na zamieszkałych obszarach. Najczęściej są lżejsze i łatwiejsze w przenoszeniu niż łuparki do drewna spalinowe.

Łuparka na WOM - maszyna leśna dostosowana do pracy w różnych warunkach terenowych. Korzystanie z łuparki do ciągnika to duża oszczędność czasu i wysiłku. To rozwiązanie jest niezwykle przydatne dla osób posiadających na własny użytek traktor. Takie połączenie pozwoli nam na dotarcie do trudnodostępnych miejsc w lesie czy sadzie. Oszczędzi nam to także kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją oddzielnego silnika. 

Łuparka hybrydowa - jest to elastyczne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy potrzebują maszyny, która może dostosować się do różnych warunków pracy. Najczęściej łuparka kombi posiada podwójne zasilanie w postaci silnika spalinowego i układu elektrycznego. Jednak możemy się spotkać także z innymi rozwiązaniami. Wśród łuparek Jansen możemy wyróżnić także takie łuparki z silnikiem elektrycznym i zasilaniem na WOM. Użytkownik ma możliwość wyboru. W zależności od potrzeb i warunków pracy można wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala to na zaoszczędzenie na kosztach zasilania oraz zwiększenie efektywności operacji.

Jaką łuparkę do drewna wybrać - poziomą czy pionową?

Wybór między łuparką poziomą a pionową zależy od kilku czynników. Jest to m.in. jak rodzaj drewna, miejsce użytkowania czy zamierzone zastosowanie. Istotne są także indywidualne preferencje użytkownika.

Łuparka pozioma - najczęściej stosowana do łupania i produkcji drewna opałowego do kominków, pieców lub kotłów. Efektywnie przetwarza dłuższe kłody na krótsze kawałki. Ich zaletą jest możliwość pracy w pozycji siedzącej. Może to być bardziej komfortowe dla niektórych użytkowników, zwłaszcza przy dłuższych okresach pracy.

Łuparka pionowa - znacznie bardziej wszechstronny wybór. Może być stosowana nie tylko do obróbki drewna opałowego, ale także innych elementów drewnianych. Pionowa budowa zajmuje zazwyczaj znacznie mniej miejsca. Dlatego mogą być łatwiejsze w przechowywaniu i użytkowaniu na mniejszych obszarach. Łuparka pionowa natomiast wymaga od użytkownika pracy w pozycji stojącej. Może być to uciążliwe podczas długich okresów pracy. 

Nie wiesz, czy lepszym wyborem będzie łuparka pionowa, czy pozioma? Istnieje także rozwiązanie łączące obie te maszyny! W naszym asortymencie znajdziesz łuparki pion + poziom, zwane także łuparkami podwójnymi. W dogodnym momencie z łuparki poziomej możesz zamienić na łuparkę pionową. Umożliwi to uniknięcie wielu problematycznych sytuacji oraz zdecydowanie ułatwi transport. Sprawdź naszą propozycję!

Łuparka do drewna pion + poziom Jansen HS-20H110

Ten model nie podda się żadnej kłodzie. Posiada wszechstronne zastosowanie, dzięki możliwości obsługi w pozycji leżącej lub stojącej. Wygodne opuszczanie i podnoszenie odbywa się za pomocą dodatkowego siłownika hydraulicznego. Podwójna łuparka Jansen HS-20H110 wyposażona jest w bardzo solidny, wysokiej jakości silnik Kohler o mocy 6,5 KM. Jej siła rozłupująca wynosi 20 ton.

Co to jest łuparka dwukierunkowa?

Łuparka dwukierunkowa to maszyna, która umożliwia rozłupywanie drewna w obu kierunkach. Standardowe maszyny do drewna oferują tylko jeden kierunek cięcia. Taki sposób działania pozwala nawet na zwiększenie wydajności pracy o połowę! Brak pustych przejazdów klina wpływa na oszczędność energii czy paliwa. Rzeczywisty nacisk rozłupujący może się minimalnie różnić. Najczęściej większa siła działania jest w pracy do przodu, a mniejsza do tyłu. Przykładem jest podwójna łuparka Jansen HS-20DS63, pracuje z naciskiem 20 ton do przodu. Natomiast siła rozłupywania do tyłu wynosi 17 ton.

To nie wszystko o łuparkach Jansen. Wkrótce kolejne dawki informacji. Bądź z nami na bieżąco z najnowszymi trendami i nowościami w branży leśnej!