Czy farby geodezyjne w sprayu są bezpieczne?

Renoma firmy Soppec to wynik długiego dążenia do innowacji. Każdy etap od projektu do wydania produktu jest przemyślany, zapewniając niezmienną, najwyższą jakość produktów. W centrum zainteresowania marki jest także zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika oraz poszanowanie środowiska. Przeczytaj poniższy artykuł, w którym odpowiadamy na takie pytania jak: Po jakie farby geodezyjne sięgać? Jak zachowują się farby geodezyjne w stosunku do zdrowia i środowiska? Jakich produktów używać do znakowania?

Farby Soppec - produkty dla człowieka i środowiska

Soppec to firma zaangażowana w podejście społecznej odpowiedzialności biznesu. W porównaniu do konkurencji, farby Soppec posiadają jedynie tylko 2 piktogramy. Wszystko w trosce o użytkowników oraz środowisko. Każdy produkt wyprodukowany przez Soppec przechodzi wielokrotnie przez pełne zakresy kolejnych procedur kontroli. W podejmowanych analizach skupiana jest nie tylko uwaga na cykl życia produktów - szczelności i niezawodności. Ważny jest również etap odpadów i ewentualne propozycje ulepszeń. Bogaty asortyment, a w tym kolory i zastosowanie farb jest równie ważne jak ich trwałość, bezpieczeństwo, sposób aplikacji czy ekologia.

Farba w sprayu Soppec, a zdrowie człowieka

Większość farb geodezyjnych Soppec posiada specjalnie zaprojektowane, ergonomiczne głowice. Za ich sprawą możliwe jest znakowanie powierzchni zarówno pionowych, jak i poziomych bez konieczności przerywania pracy. Puszka posiada bardzo prosty mechanizm blokowania i odblokowywania działania. Dbałość o takie detale przez firmę Soppec przekłada się nie tylko na estetykę wykonania pracy. Umożliwia to pracę całkowicie bezpieczną i sterylną. Bez obaw o pobrudzenie dłoni czy samoczynne rozpylenie zawartości puszki. Przypadki nierówności drogi, uderzenia lub upadek farby to częste zdarzenia. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom możemy czuć się bezpieczniej.

Ponadto farby geodezyjne Soppec nie posiadają substancji szczególnie szkodliwych dla zdrowia, a w tym:

  • metanoli oraz ksylenów,
  • metali ciężkich, a w tym ołowiu i kadmu,
  • związków CMR (rakotwórczych, zmutowanych genetycznie, toksycznych do rozmnażania klasy 1A, 1B, 2 powyżej 0.1%).

To nie jedyne czynności, które podejmuje firma Soppec. W swoich działaniach dąży do szerzenia postaw autentycznego, zrównoważonego rozwoju na poziomie wewnętrznym. Opiera się na dialogu społecznym, a w tym podnoszeniu świadomości użytkowników oraz szkoleniu własnego personelu.

Farba do znakowania, a środowisko

Firma Soppec od 20 lat dokłada należytych starań w globalne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska podejście. Stale dąży do rozwijania i poszukiwania jak najbezpieczniejszych rozwiązań. Dotyczy to kontroli ryzyka dla produkcji oraz logistyki. Zakłady produkcyjne w całej Europie są sklasyfikowane jako „SEVESO”. Oznacza to bardzo ścisłe stosowanie przepisów oraz odpowiednie przystosowanie do przechowywania gazów i rozpuszczalników. Jest to niezbędne do bezpiecznej produkcji produktów w aerozolu - farb geodezyjnych Soppec.

Jednak nie na tym koniec - promowana jest również idea zrównoważonego rozwoju wśród klientów, dostawców oraz partnerów handlowych. Tak też firma Soppec była jednym z liderów, którzy wprowadzili międzynarodowy program Coatigns Care. Sygnatariusze programu zobowiązali się do przestrzegania prawdziwej etyki odpowiedzialności. Podejmowane jest śledzenie śladu węglowego, odpadów oraz innych niezbędnych czynności w tym zakresie dotyczących bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska.

Etykiety na farbach Soppec są zgodne z rozporządzeniem UE nr 1272/2008 i jego adaptacją. Pojemniki są napełnione dużym ciśnieniem, co czyni ich produkty bardzo ekonomicznymi. Pozwala to niemal na całkowite zużycie produktu. Może to być znacząca oszczędność w przypadku zakupu droższych farb geodezyjnych.